Autor: Seloonline
U subotu, 18. maja, na gradskom trgu u Ćupriji, sa početkom u 16 časova, u okviru kvalifikacija za republičku smotru, biće održana druga takmičarska smotra dečijih folklornih ansambala pomoravskog okruga.

Melodija „Oj Moravo“, himna smotre, otvoriće ovogodišnje susrete.
Selektor smotre je gospođa Zorica Stojanović, delegirana od strane Centralnog saveza amatera.
Na ovogodišnjoj manifestaciji okupiće se 𝟑𝟏𝟓 izvođača.


Učestuje 𝟏𝟑 kulturno-umetničkih društava, od kojih 𝟖 učestvuju u takmičarskom delu programa, a pobednik će nastupiti na republičkoj smotri u Aranđelovcu.
Drugo takmičenje dečjih folklora iz Pomoravlja održava se pod okriljem Centralnog saveza amatera u kulturi Srbije.
Pokrovitelj je Opština Ćuprija, a organizatori Gradsko kulturno – umetničko društvo „Železničar“ i Ustanova kulture Ćuprija.


- Litije u Proštincu kod Svilajnca
- Ribarci odolelili u derbiju kola u Šantrovcu na Severu, a na jugu nova ubedljiva pobeda vodećeg Borca iz Bošnjana
- U derbiju kola u Bukovču bez pobednika
- Na današnjim utakmicama Resavska lige, Despotovac-Svilajnac u okviru 10. kola rešeno je pitanje?-EVO KOJE
- U Proštincu kod Svilajnca održava se Đurđevdanski sabor




