Remi zonaša u fudbalskom derbiju u Ćupriji !!!

31/10/2019

Ćuprija-Ćuprijski fudbalski derbi u 11. kolu zone „Zapad“ između „Morave 1918“ i mijatovačkog „Jedinstva“ završen je nerešenim rezultatom 1:1.

Povela je „Morava“ golom Ognjena Markovića u 38. minutu, a „Jedinstvu“ doneo izjednačenje Igor Pavlović, golom iz penala, u 73. minutu meča.

Niželigaški fudbal je u Ćupriji veoma popularan i utakmice ovakvog tipa nikada nisu bez publike, a pozorišna atmosfera koja se da videti na većini utakmica prve lige ovde ne postoji. To su najbolje pokazali „Morava“ i „Jedinstvo“, čije je komšijsko prijateljstvo i poštovanje na visokom nivou sve dok sudija ne da znak za početak.

Treba istaći da na moravskom derbiju nema suvišne grubosti i nesportskog ponašanja, već samo fer i korektne igre. Čarke su tu tek da susret dobije na važnosti. Na kraju, utakmica je završena najpravednijim rezultatom, nerešeno.

Nakon ovog kola „Morava 1918“ je peta na tabeli sa 19 bodova, a „Jedinstvo“ deseto sa 14 bodova.

Izvor, foto: TV Pomoravlje